KRŠKO – MARIBOR 0:2 (0:0)

* Stadion Matije Gubca, sodniki: Kovačič (Grosuplje), Vukan (Gornja Radgona) in Smej (Fokovci).
* Strelca: 0:1 Mlakar (56.), 0:2 Hotić (59.).
* Krško: Zalokar, Kulinitš, Brekalo (od 62. Vukušić), Ejup, Štefulj, Zakrajšek, Kovačič, Da Silva, Hing-Glover, Srečković, Vekić (od 53. Volaš).
* Maribor: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Vrhovec (od 90. Santos), Vršič (od 88. Cretu), Hotić, Mlakar (od 76. Mešanović), Zahović.
* Rumeni kartoni: Da Silva, Ejup, Brekalo; Šuler, Dervišević, Vršič, Zahović.
* Rdeči karton: Ejup (78.).

Množičen obisk na Gubcu – spektakel v Krškem si je ogledalo 1200 gledalcev, je dokaz, da Posavje še vedno diha s svojim prvoligašem in da je nogomet doma v Krškem. A rezultatsko bi si navijači želeli videti drugačno sliko. Mariborčani so v Krškem prišli do šeste zmage v prvenstvu in se kot edina neporažena ekipa utrdili na vrhu lestvice, na drugi strani pa so Krčani doživeli prvi domači poraz v sezoni in ostajajo na osmem mestu.

Ekipi sta v prvem polčasu pokazali kar živahno predstavo, ki pa ni ponudila zadetkov. Priložnosti za te je bilo nekaj, že v sedmi minuti je močno streljal Mitja Viler, Marko Zalokar pa se je izkazal.

Že pred tem je Jan Mlakar iz težkega položaja z glavo zgrešil cilj, Viler je v 36. minuti zgrešil s strelom po tleh, Amir Dervišević pa je bil premalo natančen dve minuti pozneje, ko je izvedel prosti strel s približno 20 metrov.

Na drugi strani je Krško Jasmina Handanovića še najbolj ogrozilo v 18. minuti, ko je Marco Da Silva prišel do strela v kazenskem prostoru, a meril preveč po sredini, tako da je mariborski vratar žogo ustavil.

Kmalu po začetku drugega polčasa je v napadu Krškega priložnost dobil izkušeni novinec Dalibor Volaš, tudi nekdanji član Maribora. Toda Volaš je bil že čez nekaj trenutkov slabe volje, v 56. minuti so namreč gosti povedli, potem ko je Luka Zahović podal žogo za hrbet krške obrambe, kamor je stekel Mlakar, preigral še vratarja in zadel za 1:0. To je bil njegov peti zadetek v sezoni. To situacijo so predvsem krški navijači videli drugače, po njihovem mnenju je bil nad Da Silvo strojen prekršek, tudi trener Krčanov Alen Šćulac je po tekmi spregovoril o tem, kako je njegovo ekipo pri rezultatu 0:0 oškodoval sodnik: ”Določene odločitve nam niso šle v prid. Pri prvem zadetku je bil storjen prekršek nad Da Silvo, iz tega protinapada pa je padel prvi zadetek Maribora,” je Primorec, ki vodi Posavce, opozoril na trenutek, ko bi moral po njegovem mnenju sodnik Darjan Kovačič ustaviti igro in dosoditi prekršek v korist gostiteljev.

Že v 59. minuti je bilo 2:0, potem ko je znova podal Zahović, in sicer z desne strani kazenskega prostora, kjer si je z nepopustljivostjo priboril žogo, na drugi strani pa je z glavo zadel Dino Hotić. Tudi on ima zdaj na vrhu lestvice strelcev pet golov v sezoni, toliko kot Mlakar in Zahović ter Murin Rok Sirk. Krško je poskušalo s spremembami preobrniti tekmo: ‘Z določenimi menjavami sistema smo skušali odreagirati in mogoče osvojiti točko, a fantom nimam nič očitati. Proti Mariboru, ki v prvenstvu ruši vse seboj, je bilo to premalo, da bi kaj osvojili,” je pojasnil Šćulac, edini trener Krškega, ki je v klubski zgodovini premagal Maribor.

Zatem je domači trener Alen Ščulac ponudil priložnost še enemu novincu, in sicer Anteju Vukušiću. Tudi to ni prineslo posebnih sprememb, v 75. minuti so imeli Mariborčani še eno lepo priložnost, ko je v kazenskem prostoru povsem neoviran do strela prišel Zahović, a je Zalokar dobro posredoval (ta je dobil njun dvoboj tudi v 90. minuti).

Še več vode na mariborski mlin je steklo v 78. minuti, ko je zaradi nevarnega starta Leo Ejup dobil drugi rumeni karton in moral iz igre. Kljub temu je tudi Krško še zagrozilo, v 82. minuti je z glavo poskusil Aleksandr Kulinitš, toda žogo poslal čez gol. To pa je bilo tudi vse, kar so jim izbranci Darka Milaniča dopustili.

Naslednja tekma je pokalna v Celju v sredo, ligaška pa v Gorici 22. septembra.

Tekst: STA, siol.net, NK Krško